Sexuální kondice muže – na čem závisí?

Sexuální kondice muže – na čem závisí?

U většiny mužů je determinantem sexuální kondice schopnost snadno dosáhnout erekce. Dokonce i jedno selhání v této oblasti je pro ně trapné, a pokud se situace opakuje, stres začíná narůstat.

Problémy s libido? Jenom klid

Muži reagují různě, objeví-li se problémy s erekcí. Někteří hledají chybu u partnerky, jiní tvrdohlavě tvrdí, že je s nimi něco špatně. A ve skutečnosti má erektilní dysfunkce velmi konkrétní příčinu, k jejímuž nalezení a pokonání vystačí trpělivost, klid a otevřenost.

Problémy s libido

Životní styl – všeho moc, škodí

Problémy s libido mohou vyplývat ze specifického životního stylu. Nával povinností a únava, která z toho vyplývá, nepomáhají uvolnit se v posteli. Navíc, ve stadiích prodlouženého stresu, klesá libido a prodloužená sexuální abstinence zvyšuje rozsah poruch.

Stres je často doprovázen návykovými látkami. Cigarety, alkohol a příliš mnoho kofeinu mohou ovlivnit erekci bez ohledu na věk muže.

V takové situaci by se člověk měl uklidnit a mírně zpomalit. Oběma partnerům přijde vhod delší odpočinek, nejlépe v přírodě, v kombinaci s fyzickou aktivitou. Pomůže rovněž omezení užívání návykových látek a přechod na zdravější stravovací režim. K posílení libida slouží dieta bohatá na zinek a vitamíny skupiny B. Tyto složky se nacházejí především v celých zrnech, mořských plodech a zelenině.

Problémy s libido

Zdravotní problémy – jaké nemoci ztěžují erekci?

Erektilní dysfunkce velmi často postihují dospělé muže, u kterých jsou výsledkem různých onemocnění a neduhů. Problémy s libido nejsou pouze příznakem poklesu produkce testosteronu, ale také diabetes, hypertenze, ateroskleróza nebo nemocí páteře, stejně jako výsledek léků na tato onemocnění. Po dosažení věku 50 roků, stojí za to zkontrolovat hladinu testosteronu a hladinu prolaktinu a ověřit si svoje zdraví.

Nepřichází-li erekce sama

Bez ohledu na věk a životní styl, cvičení pro posílení penisu a pánevních svalů pomáhají při stimulaci libida a erekce. Dobrých výsledků lze rovněž dosáhnout pomocí dobře zvolených sexuálních technika s pomocí gadgetů zvyšujících citlivost erogenních zón. Někdy to stačí. Problémy s libido však někdy vyžadují spolupráci se specialistou – sexuologem, endokrinologem nebo psychoterapeutou.

Sending
User Rating 5 (1 vote)

Štíhlá postava nemusí být spojena s milionem odříkání, půstem a nudou na talíři. Jsem absolventem Dietetiky a Tělesné Výchovy. Pracuji ve městě Pilzno denně. Odkdy si pamatuji, zajímal jsem se tématem zdravého životního stylu a mou vášní bylo experimentování v kuchyni a sport. Proto jsem absolvoval studium a nyní pracuji v profesi, která je zároveň i mou vášní.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Checkbox GDPR is required

*

I agree